Ürünlerimiz

Specta Screen projeksiyon perdeleri kullanım şekline göre 7 çeşide ayrılmaktadır. Farklı uygulama ve kullanım alanları için özel olarak tasarlanmış modelleri inceleyerek sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Bu konuda satış temsilcilerimiz de size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Specta Storlu Projeksiyon Perdeleri

Specta Storlu projeksiyon perdesinin çalışma sistemi yaylı stor mekanizması şeklindedir. Perde duvara veya tavana monte edilerek kullanılır. Projeksiyon perdeniz hem tavan hem duvar montajına uygun şekilde gelmektedir. Bu tip projeksiyon perdelerinde, perde kasasından aşağı doğru çekilerek açılır. Eğer perdede self-locking mechanism (kendinden kilitlemeli mekanizma) yoksa perdenin duvarda bir yere (vida, çengel vs.) tutturulması gerekir. Self-locking mechanism bulunan storlu projeksiyon perdelerinde perdeyi herhangi bir yere tutturmanıza gerek yoktur. Perdeyi indirmeyi durdurduğunuzda perde kendi kendini kitler. Toplamak istediğinizde hafifçe çekmeniz yeterlidir. Projeksiyon perdesi kilit mekanizmasından kurtularak kendini kasasına geri saracaktır.

Specta Motorlu Projeksiyon Perdeleri

Motorlu projeksiyon perdelerinde perdenin sarma mekanizmasına takılmış motor sayesinde perde otomatik olarak indirilir ve kaldırılır. Perdede kablolu kumanda ünitesi olduğu gibi, kablosuz uzaktan kumanda ünitesi de bulunabilir. Specta'nın tüm serilerindeki motorlu projeksiyon perdelerinde kablolu ve kablosuz kumanda üniteleri standart olarak bulunmaktadır. Specta marka motorlu projeksiyon perdelerinin en önemli özelliklerinden biri de uzaktan kumanda sisteminde IR (InfraRed) değil RF (Radio Frequency) teknolojisinin kullanılmsıdır. Bunun avantajı, RF teknolojisinde uzaktan kumandanın projeksiyon perdesine kumanda edebilmek için kumanda ile perdenin birbirini görmesine gerek olmamasıdır.

Specta Tripod Ayaklı Projeksiyon Perdeleri

Specta marka ayaklı projeksiyon perdeleri sağlamlığı ve kullanışlılığı ile pazarda önemli bir üne sahiptir. Tripod projeksiyon perdelerinde karşılaşılan iki temel sorun vardır. Bunlardan ilki perdenin kullanımının zor ve güç gerektirir olması, ikincisi ise tripod ayak mekanizmasının çabuk yıpranması ve gevşeyerek projeksiyon perdesinin dengesizleşerek sabit durma probleminin yaşanmasıdır.

Specta tripod ayaklı perdelerde bulunan; hem tripod ayaktan hem de perdeden boy ayarlama özelliği ile her kullanıcı perdeyi rahatlıkla istediği boy ve açıda ayarlayabilir. Ayrıca perdenin tripod bölümünde 2 cm eninde geniş profil kullanılması ve uzun mesafeli ayaklar tercih edilmesi sayesinde projeksiyon perdesinde çabuk gevşeme, sabit durmada zorlanma gibi sıkıntıların da önüne geçilmiş olur.

Specta Fixed Frame Projeksiyon Perdeleri (Sabit Çerçeveli Projeksiyon Perdesi)

Fixed frame projeksiyon perdelerinde projeksiyon yüzeyi sabit bir çerçeveye gerdirilerek kullanılır. Fixed frame projeksiyon perdelerinin en önemli özelliği perde yüzeyinin bir LCD veya LED Tv gibi dümdüz olmasının sağlanabilmesidir. Ayrıca projeksiyon perdesinde, perdenin içine toplandığı bir kasa veya bir ayak sistemi vs. olmadığı için projeksiyon perdesi bir tablo gibi duvara asılıp çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Specta marka sabit çerçeveli perdelerde kullanılan aluminyum çerçeve profilleri siyah süet kaplıdır ve bu sayede perde her türlü ortamla estetik olarak mükemmel bir uyum göstermektedir. Montajı son derece kolaydır, kullanıcı hiçbir ek malzemeye gerek duymadan perdeyi kendisi kurabilir ve birinci sınıf projeksiyon yüzeyi ile dev ekran deneyimini en üst düzeyde yaşayabilir.

Specta Fast-Fold Projeksiyon Perdeleri (Hızlı Kur-Sök Projeksiyon Perdesi)

Specta Fast Fold Projeksiyon Perdeleri tripod perdeler gibi mobil perdelerdir. Ama tripod ayaklı projeksiyon perdeleri tek ayaklı bir sisteme sahip olduğundan büyüklük olarak belli bir ebada kadar üretilebilmektedir. Fast Fold projeksiyon perdesinde modüler olarak istenilen yerde kurulabilen iki ayaklı ve çerçeveli bir iskelet sistemi vardır. Bu sistem istenildiği zaman kolay ve hızlı bir şekilde kurulup sökülebilecek yapıda tasarlanıp üretilmektedir. Perdeye takılan projeksiyon yüzeyi ile birlikte bir kutunun içindedir. Bu taşıma kutusu sayesinde perdenin mobilitesi artırılmış olur. Fast-Fold tipi projeksiyon perdelerinde pratik kullanım ve hafiflik çok önemlidir. Specta fast-fold projeksiyon perdesi kategorisinde pazarda bir numara olduğunu iddia etmektedir. Modüler yapının kullanımı çok kolay olmakla birlikte perde sağlamlığı ve durabiliteside maksimum seviyededir. Ve tabii ki projeksiyon görüntüsünde çözünürlüğü ve renkleri birebir yansıtabilecek 1. sınıf projeksiyon yüzeyi ile birlikte gelmektedir. Specta Fast-fold projeksiyon perdesini rakiplerinden ayıran en önemli avantajı ise; normalde yüksek bir ücretle ayrı olarak satılan ters projeksiyon yüzeyinin de perde ile birlikte standart olarak verilmesidir. Böylece istediğiniz ortamda düz istediğiniz ortamda ters projeksiyon sistemini kullanabilirsiniz.

Specta Tensioned Screen Projeksiyon Perdeleri (Gerdirmeli Motorlu Projeksiyon Perdesi)

Specta Tensioned Screen projeksiyon perdesinin temel olarak çalışma prensibi ve mekanizması normal motorlu projeksiyon perdeleri ile aynıdır. En önemli farkı projeksiyon perdesi açılırken, yani projeksiyon yüzeyi üst kasadan çıkarken iki yandan iki ip ile perdenin gerdirilmesidir. Böylece perdede oluşabilecek dalgalanma, kenarlardaki kıvrılma gibi problemlerin önüne geçilerek dümdüz bir projeksiyon yüzeyinin elde edilebilmesidir. Specta Screen Tensioned Projeksiyon Perdelerinde en kaliteli projeksiyon yüzeyi ve projeksiyon motoru kullanılmaktadır. Ayrıca gerdirme sisteminin gerginliğini de kullanıcının ayarlayabilmesine olanak sağlayan sistem bulunmaktadır. Birçok markada bu gerginlik fabrikasyon olarak yapılmıştır. Sonradan kullanıcının değiştirebileceği yapı bulunmamaktadır.

Specta rear Ters Projeksiyon Ekranları

Specta Screen'in ürün yelpazesinde klasik projeksiyon perdelerinin yanısıra son zamanlarda kullanım alanı ve sıklığı hızla artan ters projeksiyon ekranları da bulunmaktadır. Mağaza ve ofis camları, alışveriş merkezleri, bankalar, POS & POI noktaları, galeriler, TV stüdyoları gibi birçok alanda kullanılan ters projeksiyon ekranları ile ilgili detaylı bilgi almak için www.spectarear.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.